BTC, ETH, LTC Satan Kurumsal Yatırımcılar Bu 3 Coinden Aldı!

Kripto para yatırım ürünleri, Silvergate ve SVB’nin iflası, USDC krizi, ABD’nin katı düzenleme politikası ve makro gelişmeleri eşliğinde 6 Mart haftasında toplam 255 milyon dolarlık rekor haftalık fon kaybı yaşadı. BTC, ETH, LTC’den çıkan kurumsal fon, bu 3 coin’e aktı. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Kripto para yatırım ürünlerinde haftalık rekor fon çıkışı

CoinShares’in en son haftalık fon akışı raporuna göre, kripto para yatırım ürünleri, arka arkaya 5. haftada toplam 255 milyon dolarlık çıkış gördü. Yönetilen toplam varlıkların (AuM) %1,0’ini temsil eden rekor haftalık en büyük çıkış gerçekleşti.

Çıkışlar rekor düzeyde olsa da, toplam AuM’nin yüzdesi olarak oldukça küçük bir kayıp söz konusu. Bu rekor, 51 milyon dolar çıkışın görüldüğü Mayıs 2019’daydı. Mayıs 2019’dan bu yana yönetilen toplam varlıklar %816 arttı. Bununla birlikte, AuM hafta boyunca %10 düşerek 2023’ün başında görülen seviyelere geri döndü. Çıkışlar ayrıca bu yıl görülen tüm girişleri de ortadan kaldırdı ve çıkışlar şu anda yılbaşından bugüne 82 milyon dolar seviyesinde bulunuyor.

BTC, ETH, LTC, kurumsal talep eksikliği yaşayan başlıca kriptolar

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, geçen hafta toplamda 244 milyon dolar tutarında çıkış gören birincil odak noktasıydı. Short-Bitcoin ürünleri, şu anda 49 milyon dolar ile yıldan bugüne kadarki en büyük girişe sahip yatırım ürünü olmasına rağmen, toplam 1,2 milyon dolar tutarında çıkış gördü.

Ethereum ayrıca geçen hafta toplam 11 milyon dolar tutarında çıkış gördü, yılbaşından bugüne akışları da negatife döndü, ancak henüz 3 milyon dolar gibi çok daha az bir ölçüde.

BTC ve ETH’den çıkan kurumsal para bu 3 coin’e akıyor

CoinShares’in en son haftalık fon akışı raporuna göre BTC, ETH ve LTC, 6 Mart haftasında sırasıyla 244 milyon, 11 milyon ve 0,3 milyon dolar tutarında fon kaybı yaşadı. Tron (TRX), 0.3 milyon dolar ile fon çıkışı gören altcoin’ler arasında. Aynı süreçte pozitif fon akışı sağlamayı başaran 3 kripto para şu şekilde:

  • Solana (SOL): 0,4 milyon dolar
  • XRP (XRP): 0,3 milyon dolar
  • Polygon (MATIC): 0.1 milyon dolar

Bölgelere göre fon akışı

Bölgesel olarak, olumsuz duygu genişti, hem Kuzey Amerika’da hem de Avrupa’da görülen olumsuz duygu ile ABD, başta Long-Bitcoin ürünleri olmak üzere 11 milyon dolar girişle öne çıktı.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, kripto para piyasası geçen hafta boyunca dünya bankacılık sektöründeki krizle mücadele etti. Yeni hafta, Bitcoin’in tekrar 22.000 doları geri almasıyla pozitif bir notla başlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir