Chris Rock, Oscar’da Will Smith’e neden vurmadığını açıkladı

94. Akademi Ödülleri gecesinde sahnede yaşananlar tüm töreni, ödülleri gölgede bırakmıştı. Will Smith, sahneye çıkarak ünlü komedyen Chris Rock’a seyircilerin önünde, canlı yayında tokat atmıştı.

Günlerce hatta aylarca konuşulan olayın nedeni ise Chris Rock’ın Smith’in eşi Jada Pinkett Smith’in saçlarıyla ilgili yaptığı espriydi. En iyi erkek oyuncu dalında aday olan Smith bu espriye önce gülmüş, ancak eşinin rahatsız olduğunu görünce sorunu sahneye çıkıp Rock’a tokat atarak çözmüştü.

Yaşanan olaydan dakikalar sonra da Smith Oscar heykelciğiyle ödüllendirilmişti.

Ancak kısa bir süre sonra Will Smith’in Akademi üyeliğinden 10 yıl süreyle men edilmesine karar verilirken 2023 törenine katılmasına da izin verilmeyeceği açıklanmıştı. Smith de geç olsa da bir özür konuşması yayınlamıştı.

95. Oscar gecesi yaklaşırken yeniden Smith ve Rock arasındaki tartışma gündeme geliyor. Hatta ünlü komedyen de artık şovunda konuyla ilgili espriler ve açıklamalar yapıyor.

Chris Rock, geçen yıl Oscar töreninde Will Smith’e neden vurmadığını soranlara da şöyle yanıt veriyor: “Çünkü bir ailem var, nedeni bu. Çünkü ben büyüdüm. Ve ailem bana ne öğretti biliyor musun? Beyazların önünde kavga etmeyin.”

Rock, tartışmayı başlatan kişi olarak da Pinkett Smith’i suçluyor.

Komedyen ayrıca şunları da söyledi: “Hayatım boyunca Will Smith’i destekledim. Ve şimdi sadece kırbaçlandığını görmek için Emancipation’ı izliyorum. Smith, Antonie Fuqua tarafından yönetilen 2021 dramasında kaçak bir Louisiana kölesini canlandırıyor.

Bu yılki Oscar töreni 12 Mart’ta yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir