İşte Balinaların Aldığı ve Binance’e Döktüğü Altcoinler!

Balina cüzdanlarını inceleyen on-chain araştırmacıları, son zamanlarda büyük yatırımcıların radarında olan altcoinler hakkında bilgi sağlıyor. Verilere göre, 1INCH, ETH ve BLUR günün öne çıkan projeleri arasında yer alıyor.

Devasa altcoin balinası, 7,01 milyon 1INCH transfer etti

BitcoinEmber’in radarına takılan bir balina, Binance’e yaklaşık 3,42 milyon dolar değerinde 7,01 milyon 1INCH transfer etti. Devasa yatırımcı, 0,01 ve 0,067 dolar fiyattan toplamda 15 milyon 1INCH satın almıştı. Daha sonra, kilidi açılmış 11,25 milyon tokenin tamamını sattı.

Bunların arasında: 2 milyonu, ortalama 1,34 dolar satış fiyatıyla satıldı. Daha sonra 750.000’i, 3,47 dolardan FTX’e ve 8,5 milyonu, ortalama 0,62 dolar fiyatıyla Binance’e devredildi.

Bir diğer büyük yatırımcı, ETH ve BLUR satın alıyor

Ember’den bir diğer raporda, bugün dev bir balina adresinin ortalama 1905 dolardan 3 milyon dolar değerine ETH satın aldığı ortaya çıktı. Balina başka bir işlemde, 760.000 BLUR ve 1.01 milyon 1INCH satın aldı. BLUR ve 1INCH yatırımları, sırasıyla 520.000 ve 500.000 dolar değerindeydi.

Ember işlemleri şöyle yorumluyor: “Bu dev balina adresi, kısa vadeli bir ETH oyuncusu. Her işlem turunda yaklaşık 3.000 ETH satın alıyor. daha sonra birkaç gün içinde satıyor.”

Büyük Ethereum yatırımcılarının sayısı geçen yıla göre artıyor

Santiment’in verileri, Ethereum balina adreslerinin geçen yıl %5,7’lik büyüme kaydettiğini gösteriyor. Verilere göre, şu anda piyasada 12 ay öncesine kıyasla yaklaşık 380 daha fazla köpekbalığı ve balina var.

İşte son birkaç yılda bu tür yatırımcılar için Ethereum Tedarik Dağıtımındaki eğilimi gösteren bir grafik:

Bu yatırımcılar, cüzdanlarında bu kadar büyük meblağlar bulundurdukları için piyasada oldukça etkili olabilirler. Yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi, 1.000+ ETH aralığı için Arz Dağılımı bir yıl önce 6.712 değerine sahipti. O zamandan beri, indikatör genel bir yükseliş yaşadı. Değeri bugün 7.092’ye yükseldi.

Bu metrik, geçen yıl ağda köpek balıklarına ve balinalara ait 380 yeni adresin ortaya çıktığını gösteriyor. Böylece, büyük ETH yatırımcı sayısı yaklaşık %5,7’lik artış kaydetti. Ayı piyasası ETH’yi sıkıca kavradığı için Ethereum geçen yılın büyük bölümünde düşüş gördü. Genel olarak, hala %35 düşüşte, bu da balinaların dip fiyatları tercih ettiğini gösteriyor.

Altcoin balinaları, düşen ETH fiyatında rağmen geri adım atmadı

Geçen yıl %35 düşüşe rağmen, Ethereum balinaları ek satın alımlardan vazgeçmiyor. Ayrıca, bu eylem, kısa vadeli fiyat dalgalanmalarının ortasında bile, bu yatırımcı sınıfının uzun vadeli bir yükseliş görünümüne sahip olduğunu gösterdi.

Ancak, Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değere Oranı (MVRV) tamamen farklı bir senaryo gösteriyor. Yazım sırasında, Ethereum’un 365 günlük MVRV oranı %22,79’du. Bu da kendini ETH satın alan köpekbalıklarının geçen yıl daha fazla kar elde ettiği anlamına geliyor.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Ethereum, Nisan ayını 2.000 doların altında kapatmaya hazırlanıyor. Benzer şekilde, BTC fiyatı Mayıs’a 30.000 doların altında girecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir