TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Meclis’te Anayasa turuna MHP ile başlıyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, yeni anayasa ve Meclis İçtüzüğü değişikliği çağrılarını görüşmek üzere planladığı Meclis turuna bugün Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) grubu ile başlıyor. Kurtulmuş, önümüzdeki günlerde muhalefet partilerinin gruplarından da randevu talep edecek. 

 Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TBMM’nin 28’inci dönem 2’nci yasama yılı açılışında yaptığı konuşmada, yeni anayasa çağrısı yapmasının ardından Meclis’teki yeni anayasa çağrılarına ilişkin görüşme trafiği bugün başlıyor. TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’un bu doğrultuda bugün parti gruplarını ziyaret edeceği gündeme gelmişti. 

 Muhalefetten önümüzdeki günlerde randevu istenecek

 Edinilen bilgiye göre TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, parti grupları ile görüşmelerine bugün MHP grubu ile başlayacak. Muhalefet partilerinden henüz randevu talebinde bulunmayan Kurtulmuş’un, MHP ile yapılacak görüşmenin ardından önümüzdeki günlerde farklı tarihlerde muhalefet partilerinin gruplarından randevu isteyeceği öğrenildi. Kurtulmuş, parti gruplarını ziyaretinde yeni Anayasa ve yeni Meclis İçtüzük değişikliği için çağrıda bulunacak. 

 Erdoğan, yeni Anayasa çağrısı yapmıştı

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis’in yeni yasama yılı açılışında yaptığı konuşmada toplumun tüm kesimlerine yeni anayasa için birlikte çalışma çağrısı yapmıştı. Erdoğan, “Tüm milletvekillerini, tüm toplumsal kesimleri, bu konuda sözü ve teklifi olan herkesi yapıcı bir anlayışla, yeni anayasa çağrımıza katılmaya davet ediyoruz” ifadesini kullanmıştı. 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x