Prens William’ın değişik yemek alışkanlıkları kamuoyunun dikkatini çekti

Çeşitli kaynaklar, 41 yaşındaki Prens William’ın, babası Kral Charles’a (74) benzer şekilde beslenme alışkanlıklarına sahip olduğunu bildirdi.

Buna göre Galler Prensi, hareket halindeyken kendisine sunulan ikramların tadına baksa da, halkın karşısına çıktığı zaman yemek yemekten hoşlanmıyor. Yani Prens William, açık havada başkalarıyla iletişimde olup el sıkışırken ve fotoğrafçılara gülümserken öğle yemeği yemeyi reddediyor.

Bu tuhaf alışkanlığın kökenini ise, Kral Charles’ın eski basın sözcüsü Julian Payne, Mirror’a yaptığı açıklamada belirtti.

Payne, “Kral öğle yemeği yemiyor. Dolayısıyla, onunla yola çıktığımızda öğrendiğim ilk derslerden biri, büyük bir kahvaltı yapmak veya gün içerisinde aç kalmamanızı sağlayacak birkaç atıştırmalık yiyeceği yanınızda getirmekti.”

“Çalışma günleri oldukça acımasız ve yoğun. Radyo haber manşetleri ve mevsim meyve salatası ile tohumlardan oluşan kahvaltı ve çayla güne başlıyoruz.” dedi. 

Kral Charles’ın ayrıca günde en az bir tane haşlanmış yumurta yemeyi sevdiği de biliniyor.

Kral 3. Charles, Prens William…

BESLENME RUTİNLERİNİ AÇIKLADI

Geçen kasım ayında Prens William, İngiltere’nin Cornwall kentine yaptığı ziyaret sırasında günlük beslenmesinin nasıl olduğunu açıkladı. Üç çocuk babası, protein ve karbonhidrat dolu doyurucu bir kahvaltıyla güne başladığını söylerken iki yumurta, tereyağlı kızarmış ekmek, elma suyu, bir fincan süt ve şekerli çay tükettiğini belirtti.

Güne sağlıklı bir kahvaltıyla başlamasına rağmen daha sonra öğle yemeğinde “sağlıksız” bir sandviç, çikolatalı kek ve bir kadeh kırmızı şarap tükettiğini de itiraf etti.

Şekeri azaltmaya çalıştığını da belirten Prens, kahve içmediğini, bunun yerine günde iki veya üç fincan çay tükettiğini, ayrıca muz, çikolatalı bisküvi veya brownie gibi atıştırmalıkların da tadını çıkardığını söyledi.

Prens William ayrıca kafeinli çaya çok ihtiyacı olduğunu çünkü çocuklarının kendisini geceleri uyutmadığını söyleyerek de etrafındakileri güldürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x