Samsung sonunda bunu da yapacak!

Samsung’un Galaxy akıllı telefonları, şarj hızı konusunda rakiplerinin biraz gerisinde kaldı. Özellikle şu anda piyasada olan amiral gemisi olan Galaxy S23 serisi, sadece 45W hızlı şarjı destekliyor. Ancak son gelişmelere göre, Samsung’un bu konuda ilerleme kaydedebileceği belirtiliyor.

Twitter’da duyum hesabı olarak bilinen Revegnus, Samsung’un 45W şarj cihazları için özel tedarikçisi olan Atum’un portföyüne 65W ve 140W şarj cihazlarını eklediğini belirtti. Bu şarj cihazlarının Samsung cihazları için olup olmadığı konusunda henüz bir doğrulama yok. Ancak bu, olasılıklar arasında yer alıyor.

Samsung’un zaten 65W’lik bir şarj cihazı üzerinde çalıştığı söylentileri bulunuyor. Ayrıca Samsung’un laptopları da bulunuyor; bu nedenle 140W’lik şarj cihazı bu cihazlar için olabilir.

Samsung sonunda bunu da yapacak!

2020 yılında Galaxy S20 Ultra ile ilk kez 45W şarj desteğini tanıtan Samsung, şarj hızını o zamandan beri güncellemedi. Hatta temel Galaxy S22 ve S23 modelleri sadece 25W şarjı destekliyor.

Daha önce, Samsung Galaxy S24 serisinin 65W şarjla geleceği yönünde söylentiler vardı. Ancak Samsung’un bu sefer şarj standardını yükseltmeyeceği anlaşılıyor.

Galaxy S24 serisi 65W şarjı almasa da, Samsung’un tedarikçisinin bu konuda çalışma yaptığına dair bilgiler, şirketin gelecekteki akıllı telefonlarında şarj hızını artırma planları olabileceğini gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x