Satın Aldığı Futbol Kulübü Yüzünden 12 Milyon Kaybeden Ryan Reynolds’ın Hüzün Kokan Anları

Global çapta sinema perdelerinin aranan yüzü her zaman Ryan Reynolds oluyor. Komedi, dram, aksiyon ne ararsanız kaldıran bünyesi ile izlemeyi en sevdiğimiz isimlerden biri kendisi. Diğer bir yandan oyunculuk dışında farklı alanlarda da yatırım yapan Reynolds, ufak bir battı desek yeridir. Sahibi olduğu futbol takımı ünlü oyuncuya tam 12 milyon dolara sebep oldu…

Ünlü oyuncu Ryan Reynolds sinema severlerin gözbebeği. Dram, romantizm, aksiyon, komedi ne ararsanız hepsinde muazzam işler çıkartıyor.

47 yaşındaki oyuncu son olarak Deadpool serisinin üçüncü filmi için kamera karşısına çıkmıştı. Film 2024’de beyazperdede seyircisi ile buluşmayı bekliyor. Aynı zamanda Imaginary Friends de hala vizyona girmeyen yapımlardan.

Bir diğer yandan kendisinin aile yaşantısına hayran gözlerle bakıyoruz.

Blake Lively ile dünyanın en tatlı, en samimi ilişkilerinden birini yaşıyor. Üç çocukları olan çift her ayrı röportajlarında birbirlerinden bahsediyor ve ne kadar sevdiklerini anlatıyor. Bunu gözlerinden bile okuyabiliyoruz. Biraz enerjileri ‘Sinem Kobal – Kenan İmirzalıoğlu’nu hatırlatıyor demeden de geçemeyeceğim.

Oyunculuğundan tutun da aile babalığına tek bir falsosunu görmediğimiz Ryan Reynolds, bir diğer yandan dehşet bir yatırımcı.

Bilmeyenleriniz için kendisi yabancı basında ‘pazarlama dehası’ olarak anılıyor. Sinemada boy göstermesinin yanı sıra dur durak bilmeyen bir yatırımcı olduğu söyleniyor. Henüz Mart ayında bir telefon planı şirketinin %25’ten fazla hissesini satın almasıyla gündeme gelmişti. Aynı zamanda Kanada’da bir prodüksiyon stüdyosu kurduğu ve Maximum Effort hissesi ile FuboTV’de kendi ağını kuracağı söylenmişti. Gerçekten de durmuyor. Bu arada kendine ait bir fabrikası olduğunu da söylemiş olalım.

Bilmeyenleriniz için Reynolds, 2020 yılında arkadaşı Rob McElhenney ile birlikte Galler futbol takımı Wrexham AFC’yi devralmıştı.

O dönemler takım için 2,5 milyon dolar kadar yatırım yapmışlar ve 25 yıllık yerel stadyum kira sözleşmesi imzalamışlardı. Hatta Reynolds’ın stüdyosu bu süreci bir belgesel dizisi haline getirmişti.

Reynolds takımla bir hayli yakından ilgileniyor duyduğumuz kadarıyla. Bir de takımın kendisine ait olduğu öğrenildikten sonra sayısız sponsorluk anlaşması ve sezon bileti satışlarında 3 kat artış yaşanmış.

Sosyal medya takipçilerinin artışını söylememe gerek dahi yok. Fakat bazen olmayınca olmuyor… Çünkü Wrexham AFC para kaybetmeye devam ediyor. Bu bilgiye nereden ulaşıyoruz diye soracak olanlar için de şimdilerde ikinci sezonu yayınlanmaya başlayan ‘Welcome to Wrexham’ belgesel dizisinde bahsediliyor.

Belgesel dizisinin ikinci sezon ilk bölümünde kulübün genel müdürü Humphrey Ker, Reynolds’ı üzecek o haberi veriyor.

Ryan Reynolds ve Rob McElhenney yer aldığı toplantıda para kaybettiklerini açıklamak durumunda kalıyor genle müdür. Reynolds ise ‘Yükleri bizim için ölçün.’ diyor.

Ortaya çıkan toplam kayıp ise 12 milyon dolar! Reynolds’ın ilk tepkisi ise “Kusacağım” oluyor. Haklı olarak…

Fakat kulübün danışmanı Reynolds’ın içini rahatlatmak için midir bilinmez, ‘Yaratmayı başardığımız küresel çekicilikten elde edilen değer, yarattığımız ek maliyetleri telafi edecek.’ diyor. Bazen olmaz işte Ryan Bey, bazen olmaz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x