Square Enix, Final Fantasy 7 için yeni paylaşımlarda bulundu

Oyun dünyasının dev isimlerinden Square Enix, Final Fantasy 7 serisine dair heyecanla beklenen yeni detayları büyük bir güncellemeyle ortaya çıkardı. Bu güncelleme kapsamında, oyunun dikkat çekici ekran görüntüleri, sanat eserleri ve etkileyici bir fragman oyun severlerle buluştu. Final Fantasy serisinin bu yeni bölümü, serinin hayranları arasında şimdiden büyük bir merak ve beklenti yaratmış durumda. Bu güncelleme, oyunun görsel ve hikaye anlamında sunduğu yenilikleri ortaya koyarak, serinin tutkunlarına unutulmaz bir deneyim vadediyor.

Square Enix, Final Fantasy 7 Rebirth’ın merakla beklenen devam oyunu için Cait Sith, Nibelheim, Junon gibi eklemeler ve değişikliklerle dolu bir dizi yeni detay, sanat eseri, ekran görüntüsü ve fragman yayınladı. Kasım ayında benzer bir blog yazısıyla ortaya çıkan bu yeni bilgiler, Rebirth’ın 29 Şubat’taki çıkışından önce oyun severleri heyecanlandırdı. Bu güncelleme, yeni parti üyeleri Cait Sith ve Yuffie’nin nasıl dövüştüğünü, Elena’nın yeniden yapılanmada nasıl göründüğünü, oyunun ön siparişe sunulan farklı sürümlerini ve daha fazlasını içeriyor.

Yuffie ve Cait Sith’in dövüş tarzları, Rebirth’ta öne çıkıyor. Yuffie, hızlı hareketleri ve büyük yıldız şeklindeki fırlatma silahıyla hamle yaparken, ninjutsu yoluyla silahına uygulanan büyülerle daha da etkili saldırılar yapabiliyor. Yuffie’nin Doppelgänger yeteneği, onun aynı anda iki yerde saldırı yapmasına ve düşmanların zayıf noktalarını bulmasına olanak tanıyor.

Öte yandan Cait Sith, büyük bir moogle üzerinde savaşan küçük bir kedi olarak, hızlı hareketler yapabiliyor veya moogle’ı çağırarak daha yavaş ama daha güçlü saldırılar gerçekleştirebiliyor. Bu saldırılar, Moogle Metresini dolduruyor ve bu metre dolunca müttefiklere çeşitli güçlendirmeler uygulanabiliyor. Cait Sith’in şans üzerine odaklanan karakteri, farklı yeteneklerle rastgele güçlendirmeler veya düşmanlara ve müttefiklere zarar verebilme imkanı sunuyor. Cait Sith, ayrıca moogle arkadaşının üzerindeyken düşmanlarına tekme atabiliyor.

Yuffie ve Cait Sith, Moogle Pinwheel adında özel bir Synergy Ability’ye, yani eş zamanlı saldırı yeteneğine sahip. Square Enix bu yeteneğin detaylarını çok paylaşmasa da, bu ikilinin “gizli bir ninja tekniği” ile birlikte saldıracakları belirtiliyor.

Karakterler ve Mekanlar

Orijinal Final Fantasy 7‘nin hayranları, Remake’te Elena’nın yer almamasına şaşırmıştı, ancak bu genç Turks üyesi, Rebirth’ta yenilenmiş haliyle ilk kez sahneye çıkacak. “Rookie olmasına rağmen, Shinra’nın Genel İşler Bölümü’nde yer alan Turks biriminin diğer üyeleri kadar yumruk ve silah kullanımında yetenekli” olarak tanımlanıyor. Elena ve Rude, bu kez siyah cüppeli figürlere odaklanacak şekilde görevlendirilmişler, ki bu da Remake Üçlemesi’nin çoklu evren entrikalarıyla doğrudan ilgili görünüyor.

Yepyeni bir karakter olan Kaptan Titov da orijinal Final Fantasy 7‘den büyük bir değişikliği temsil ediyor. Rebirth, Cloud ve arkadaşlarının Junon’dan Costa del Sol’a sızmak için kullandıkları kargo gemisini içermiyor; bunun yerine Shinra-8 adında bir yolcu gemisi var. “Görevlerine olan sarsılmaz bağlılığı sayesinde mürettebatı arasında mükemmel bir üne sahip” olan Titov, gemide düzenlenen çeşitli etkinlikleri kişisel ve tutkulu bir şekilde yönetiyor.

Junon ile ilgili olarak, fragman ve ekran görüntüleri, Cloud’un sızması gereken Shinra geçit törenini ve The Gold Saucer gibi diğer ikonik yerleri, ayrıca Shinra-8 gemisi gibi yepyeni mekanları da gösteriyor. Shinra-8, “gezegenin doğu ve batı kıtaları arasında seyahat eden bir Shinra yolcu gemisi” olarak tanımlanıyor. “Junon limanından ayrıldıktan sonra, tatil kasabası Costa del Sol’a doğru yola çıkıyor. Gemideki eğlenceler arasında, Queen’s Blood turnuvası da yer alıyor.”

Sürümler

Rebirth, 349.99 dolar / 349.99 sterlinlik Collector’s Edition başta olmak üzere, çeşitli farklı sürümlerde sunulacak. Bu sürüm, bir Sephiroth heykeli, steelbook kılıf, mini soundtrack CD’si, fiziksel sanat kitabı ve iki diskte sunulan oyunun fiziksel bir kopyasını içeriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x