Ünlü Şirket, Bu 2 Altcoin’i Portföye Ekledi: MATIC Coin Çıkarıldı!

Dünyanın en büyük kripto varlık yöneticisi olan Grayscale Investments, Grayscale Digital Large Cap Fund (GDLC), Grayscale DeFi Fund (DEFG) ve Grayscale Smart Contract Platform Ex-Ethereum Fund (GSCPxE) dahil olmak üzere temel ürünlerinin bileşen ağırlıklarında önemli güncellemeler yaptığını duyurdu. Bu ayarlamalar sonucunda MATIC coin Digital Large Cap Fund’dan çıktı. Yerine ise iki altcoin eklendi. İşte detaylar…

Grayscale GDLC fonu yeniden yapılandırıldı: MATIC coin çıkarıldı

Grayscale, 2023 incelemelerinin dördüncü çeyreğinde GDLC’nin portföy kompozisyonunda stratejik ayarlamalar yaptı. Ripple’ın XRP’si ve Avalanche (AVAX) GDLC’ye eklendi ve fonun dijital varlık varlıklarında önemli bir genişlemeye işaret etti. Eş zamanlı olarak, Polygon (MATIC) son yeniden dengeleme sırasında GDLC’nin portföyünden çıkarıldı. 4 Ocak 2024 itibarıyla GDLC’nin başlıca fon bileşenleri arasında %69,15 ağırlıkla Bitcoin (BTC), %21,90 ağırlıkla Ethereum (ETH), %3,65 ağırlıkla Solana (SOL), %2,54 ağırlıkla XRP, %1,62 ağırlıkla Cardano (ADA) ve %1,14 ağırlıkla yeni dahil edilen Avalanche yer alıyor.

Grayscale’in GDLC ağırlıklarına yönelik açıklaması

Grayscale DeFi Fonu (DEFG) da üç aylık yeniden dengeleme sırasında portföyünde değişiklikler yaptı. Özellikle Curve DAO Token (CRV) DEFG’nin varlıklarından çıkarıldı. Revize edilen portföyde artık %41,11 oranında Uniswap (UNI), %23,90 oranında Lido (LDO), %13,39 oranında MakerDAO (MKR), %12,63 oranında Aave (AAVE) ve %8,97 oranında Synthetix (SNX) yer alıyor. Grayscale’in GSCPxE Fonu’nun portföyü değişmeyerek şirketin bu segmentteki stratejisini vurguluyor. Fon, %44,54 ile Solana, %19,77 ile Cardano (ADA), %13,89 ile Avalanche, %9,75 ile Polkadot (DOT), %8,25 ile Polygon ve %3,80 ile Cosmos’ta (ATOM) önemli varlıklara sahip olmaya devam ediyor.

Spot Bitcoin ETF güncellemesi

Bu sırada Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Grayscale Investments, 3 Ocak SEC dosyasında açıklandığı üzere başka bir S-2 formu doldurdu. Yönetim Kurulu Başkanı Barry Silbert’in ayrılmasının ardından şirket, Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) Spot Bitcoin ETF’ye dönüştürmek için başvurusunu değiştirdi. Analistler, bu hamlenin SEC’in yalnızca nakit emirleriyle uyumlu olduğunu düşünüyor. Grayscale, 29 Aralık 2023 tarihinde SEC’e bir serbest yazım prospektüsü (FWP) sunmuş ve spot Bitcoin ETF’lerinin gelişen ortamında gezinmek için devam eden çabalarını göstermişti.

Grayscale fon portföylerine ince ayar yapmaya devam ederken, bu son ayarlamalar şirketin piyasa dinamiklerine duyarlılığını ve yasal gereklilikleri karşılamaya yönelik proaktif yaklaşımını göstermektedir. XRP ve Avalanche’ın GDLC’ye eklenmesi, kripto varlıklarını çeşitlendirmek için stratejik bir hamleyi yansıtırken, Spot Bitcoin ETF dosyalamasında devam eden gelişmeler Grayscale’in gelişen düzenleyici ortama uyum sağlaması açısından kritik olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x