Göksel Konserinde Duyma Yetisini Kaybeden Selin Gül 400 Bin Liralık Tazminat Davası Açtı!

Şarkıcı Göksel’in 7 Temmuz’da Harbiye’de düzenlenen konserine giden Selin Gül’ün kafasına, konser sırasında ateşlenen havai fişekler sebebiyle demir parçası düştü. Kaza sonrası sol kulağında yüzde 65 engel oluştuğunu ifade eden Selin Gül, 400 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Gelin olayın detaylarına birlikte bakalım. ?

Sevilen şarkıcı Göksel, 7 Temmuz tarihinde Cemil Topuzlu Harbiye Açık Hava Tiyatrosu’nda tüm hayranlarına güzel bir gece yaşatmak için sahne almıştı.

Konsere gidenler arasında 33 yaşındaki spor eğitmeni Selin Gül de vardı. Ancak talihsiz bir kaza meydana geldi.

Sahneye yakın oturan Selin Gül’ün başına, konser sırasında görsel şov amacıyla ateşlenen havai fişeklerin bağlı olduğu platformdan kopan bir demir parçası düştü.

Kaza sonrası sol kulağında yüzde 65 engel oluştuğunu ifade eden Selin Gül’ün yanı sıra başka bir kadın da elinden yaralandı. Kanlar içinde kalan kadın hastaneye kaldırıldı.

Selin Gül, tedavi sürecinde konser organizasyonunu gerçekleştiren şirketin avukatı ve daha sonra Göksel’in menajeri ile iletişim halinde olduğunu ve hastane masraflarının karşılanacağı sözünü aldığını belirtmişti.

Ancak masraflarının karşılanmadığını iddia eden ve şikayetçi olarak hukuki süreç başlatan Selin Gül, bu süreçte masrafları karşılayabilmek için otomobilini sattığını ifade etti ve Göksel’in ekibinden tehdit aldığını da iddia etti.

Gökselin ekibinden menajer Banu Göksever, kaza sonrası Göksel’in Selin Gül’ü arayarak geçmiş olsun dileklerini ilettiğini, konunun muhatabının Göksel olmadığını belirterek iddiaların asılsız olduğunu ifade etti.

Yaşanan kazaya rağmen konserin durmadığını ve görevlilerden yardım alamadıklarını dile getiren Gül şunları söyledi:

“Zaten, görüntülerde mevcuttur. Konser durmadığı gibi arkadan seyirciler arasında bağıranlar, işte ambulansın arka tarafta olduğunu söylediler. Koşturarak kendi imkanlarımızla ambulansa gittik.

Ambulansa gittiğimizde kapalıydı, izlemeye gitmiş. Maalesef ambulanstaki görevliler zaten döndüklerinde de stajyerlerdi yeterli değillerdi, ilkyardım bilgileri eksikti. Kendimiz müdahale ederek karga tulumba şekilde kendimizi hastaneye götürtebildik.

İlk müdahalede duyma kaybının anlaşılmadığını ifade eden Gül şöyle konuştu:

“Ertesi gün uykusuz kaldım. 24 saat uyumamam gerektiği söylendi, beyin kanaması riskinden dolayı. Ve insanların söylediklerini anlamamaya başladım. Duyamadım, herkes ‘Bir şey mi oldu duyamıyorsun’ diyordu.

Pazartesi günü kontrole gittiğinde mutlaka doktora bunu söyle dediler. Söylediğimde doktor beni işitme testine aldı. Defalarca aldı kesin olabilmesi için. Yüzde 65 sol kulağımda darbeye bağlı olarak bir duyma kaybı var.

Maalesef, bunun üzerine yoğun bir şekilde kortizon tedavisi gördüm ve kortizon tedavisinin sonunda 9 buçuk kilo aldım. Bunun yüzünden de mesleki itibar kaybı yaşıyorum. Çünkü, ben bir spor eğitmeniyim. Hiçbir şekilde tedavi kulağıma yardımcı olmadı ve ameliyat olmak zorundayım.

Fakat ameliyat ücretleri çok yüksek. Ameliyat olduktan sonra da hiçbir şekilde duymada kaybolmanın geri gelip gelmeyeceği garanti değil. Doktor bunun sözünü veremiyor. Defalarca farklı doktorlara danışıldı. Hepsi aynı konuda sabit kaldılar.

Selin Gül “Bir kazadır oldu denerek üstü kapatıldı. Bir geçmiş olsun mesajı bile alamadım. Üstüne üstlük benimle konsere gelen avukat hamile arkadaşımı Göksel Hanım’ın menajeri tehdit etti.

TV ya da magazine, bir yere konuşmaya devam edersem, mesleki olarak kötüye gideceğim hakkında; Göksel Hanım’ın ekibinden menajeri tarafından tehdit edildim. Hiç hoş olmayan şeyler. Benim sağlığım zaten elimden gitti. Benim korkacak hiçbir şeyim yok şu an. Tek istediğim adaletin yerini bulması ve sağlığımın yerine gelmesi. Başka hiçbir şey istemiyorum” ifadelerini kullandı.

Selin Gül’ün avukatı Esra Zirekoğlu şunları söyledi:

‘Hukuki süreçte şikayet üzerine ifadeye çağrıldılar, ifadeye gelmediler. Defalarca ifadeye çağrılmalarına rağmen, iki üç kez aranmalarına rağmen hiçbirine gitmediler. Gitmemelerinin üzerine şu anda haklarında yakalama kararı çıkartıldı.

Bu süreç içerisinde de Selin Hanım’ın hem maddi ve hem de manevi olarak bir zarara uğradığı için Çağlayan Adliyesi’nde; İstanbul Merkez Mahkemeleri’nde, Asliye Hukuk Mahkemesi’nde bir dava açıldı.

Maddi ve manevi tazminat davası açıldı. 400 bin liralık bir manevi tazminat talebimiz var. Maddi tazminatları şu an için hem bedensel uğradığı zarar ki; bir organda bu organın işleyişinde bir bozukluk olduğunda yüzde 40’ın üzerinde zaten engelli raporu alınıyor.

Organizasyon şirketinden ise henüz bir açıklama gelmedi. Selin Gül’e çok geçmiş olsun. Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlarda buluşalım. ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x